-
[Naju Fish] Raw Skate (Wings) 200gVendor: 냉동
- $29.98
-
- $29.98
- Unit price
- per
[Naju Fish] Raw Skate (Wings) 200g One of the delicacies of Jeollanam-do is raw skate. The unique spicy taste and savory taste of skate are excellent.It is delicious even if you eat skate samhap with soft pork and aged paper in the savory...- $29.98
-
- $29.98
- Unit price
- per
-
[FISHERY COOPERATIVE ASSOCIATION BUNYEONG] Seasoned Crab Paste 5 PacksVendor: 냉동
- $26.98
-
- $26.98
- Unit price
- per
[FISHERY COOPERATIVE ASSOCIATION BUNYEONG] Seasoned Crab Paste 5 Packs Crab sauce is marinated in Namdo-style secret seasoning and the boneless flesh of blue crabs from Namdo. Item Specialty Checkpoint 1. After carefully peeling the flesh of fresh blue crabs from Namdo by hand, we added...- $26.98
-
- $26.98
- Unit price
- per
-
[NECIPE INC] Salted Squid 250gVendor: 냉동
- $10.49
-
- $10.49
- Unit price
- per
[NECIPE INC] Salted Squid 250g Enjoy a salted squid side dish with traditional Namdo-style seasoning that you will never get tired of eating. Item Specialty Checkpoint 1. Our salted squid is made with salty, sweet, and spicy southern Korean seasoning. 2. Due to its...- $10.49
-
- $10.49
- Unit price
- per
-
[NECIPE INC] Salted Octopus 250gVendor: 냉동
- $10.49
-
- $10.49
- Unit price
- per
[NECIPE INC] Salted Octopus 250gIt is salted octopus, a national side dish seasoned with Namdo-style seasoning with traditional Namdo-style seasoning. Salted octopus that is perfect for a side dish that you never get tired of eatingsalted octopus made with salty, sweet and spicy...- $10.49
-
- $10.49
- Unit price
- per
-
[NECIPE INC] Seasoned Radish 250gVendor: 냉동
- $9.49
-
- $9.49
- Unit price
- per
[NECIPE INC] Seasoned Radish 250g Enjoy a seasoned side dish with traditional Namdo-style seasoning that you will never get tired of eating. Item Specialty Checkpoint 1. Our seasoned radish is made with salty, sweet, and spicy southern Korean seasoning. 2. We use the best domestic...- $9.49
-
- $9.49
- Unit price
- per
-
[Expiration date 12/5/2023] [HYEONGJE FISHERIES] Gopchang Seaweed 180g (50 Sheets)Vendor: 상온
- $16.09
-
$22.98 - $16.09
- Unit price
- per
[HYEONGJE FISHERIES] Gopchang Seaweed 180g (50 Sheets) This is gopchang seaweed made with high-quality raw grass grown directly in Shinan, a clean sea area in Jeollanam-do. Grown under the abundant sunlight in nature, it has the unique aroma and chewy taste of seaweed, and...- $16.09
-
$22.98 - $16.09
- Unit price
- per
-
[Expiration date 2/17/2024] [HYEONGJE FISHERIES] Gopchang Seaweed 360g (100 Sheets)Vendor: 상온
- $27.99
-
$39.98 - $27.99
- Unit price
- per
[HYEONGJE FISHERIES] Gopchang Seaweed 360g (100 Sheets) This is gopchang seaweed made with high-quality raw grass grown directly in Shinan, a clean sea area in Jeollanam-do. Grown under the abundant sunlight in nature, it has the unique aroma and chewy taste of seaweed, and...- $27.99
-
$39.98 - $27.99
- Unit price
- per
-
[Segero Fisheries] Wando Gopchang Seaweed 400g (100 Sheets)Vendor: 상온
- $48.49
-
- $48.49
- Unit price
- per
[Segero Fisheries] Wando Gopchang Seaweed 400g (100 Sheets)From the end of October to the middle of November, Gopchang Laver is only produced in small quantities for about 20 days a year. It is the best luxury laver that is chewy and sweet. 1. Wando laver...- $48.49
-
- $48.49
- Unit price
- per
-
[Hajung Food] Low Sodium Cod Roe 400gVendor: 냉동
- $27.49
-
- $27.49
- Unit price
- per
[Hajung Food] Low Sodium Cod Roe 400gA low-salt pollack roe that can be a great side dish by simply adding sesame oil. Our pollack roes are made with a traditional method to make it less salty and more delicious.Namdo Marketplace US Checkpoint1. Make your...- $27.49
-
- $27.49
- Unit price
- per
-
[Expiration date 12/22/2023] [Hajung Food] Chewy and Savory Salted Pollack InnardsVendor: 하정식품
- $12.24
-
$17.49 - $12.24
- Unit price
- per
[Hajung Food] Chewy and Savory Salted Pollack Innards Salted pollack innards with a chewy and twisty texture that can be eaten with anything! They are not too salty with just the right amount of savory for a side dish. Enjoy with just a bowl...- $12.24
-
$17.49 - $12.24
- Unit price
- per
-
[Expiration date 12/27/2023] [Fromwell] Traditional Red Pepper Paste 450gVendor: 상온
- $10.84
-
$15.49 - $10.84
- Unit price
- per
삼도웰빙- $10.84
-
$15.49 - $10.84
- Unit price
- per
-
[Expiration date 12/27/2023] [Fromwell] Traditional Red Pepper Paste 1kgVendor: 상온
- $19.24
-
$27.49 - $19.24
- Unit price
- per
[Fromwell] Traditional Red Pepper Paste 1kg Red pepper paste made by fermentation master Kim In-soon using a traditional Korean fermentation method. Item Specialty Checkpoint 1. We use our homemade saucepans to ferment our gochujang with the sun 2. We use less sugar and salt for...- $19.24
-
$27.49 - $19.24
- Unit price
- per
-
[Fromwell] Traditional Soybean Paste 450gVendor: 상온
- $15.49
-
- $15.49
- Unit price
- per
[Fromwell] Traditional Soybean Paste 450gSoybean Paste made by fermentation master Kim In-soon using a traditional Korean fermentation method. Item Specialty Checkpoint1. Our soybean pastes are made by fermenting soybeans in the sun while resting in our homemade jars. 2. We use an ultra-low salt...- $15.49
-
- $15.49
- Unit price
- per
-
[Expiration date 12/27/2023] [Fromwell] Traditional Soybean Paste 1kgVendor: 상온
- $19.59
-
$27.98 - $19.59
- Unit price
- per
[Fromwell] Traditional Soybean Paste 1kg Soybean Paste made by fermentation master Kim In-soon using a traditional Korean fermentation method. Item Specialty Checkpoint 1. Our soybean pastes are made by fermenting soybeans in the sun while resting in our homemade jars. 2. We use an...- $19.59
-
$27.98 - $19.59
- Unit price
- per
-
[Gurye Uncle Corporation] Gondre Herb Bibimbap Mix 40gVendor: 상온
- $8.98
-
- $8.98
- Unit price
- per
[Gurye Uncle Corporation] Gondre Herb Bibimbap Mix 40g You can easily cook Gondre Bibimbap by putting all the ingredients necessary for Gondre Bibimbap at once. Easy and nutritious gondre bibimbap It was made in a nature-friendly way in Gurye, where Jiri Mountain and the...- $8.98
-
- $8.98
- Unit price
- per
-
[Gurye Uncle Corporation] Chwinamul Bibimbap Mix 40gVendor: 상온
- $8.98
-
- $8.98
- Unit price
- per
[Gurye Uncle Corporation] Chwinamul Bibimbap Mix 40g You can easily cook Chwinamul Bibimbap by putting all the ingredients necessary for Chwinamul Bibimbap at once. Nutritious Chwinamul Bibimbap made easy It was made in a nature-friendly way in Gurye, where Jiri Mountain and the Seomjin...- $8.98
-
- $8.98
- Unit price
- per
-
[Gurye Uncle Corporation] Mustard Greens Bibimbap Mix 40gVendor: 상온
- $8.98
-
- $8.98
- Unit price
- per
[Gurye Uncle Corporation] Mustard Greens Bibimbap Mix 40g Nutritious and simple ingredients for bibimbap with mustard greens You can cook mustard greens Bibimbap easily by putting all the ingredients necessary for Mustard greens Bibimbap at once. Easy and nutritious mustard greens Bibimbap It was made nature-friendly...- $8.98
-
- $8.98
- Unit price
- per
-
[Gurye Uncle Corporation] Sookboojengi Bibimbap Mix 40gVendor: 상온
- $8.98
-
- $8.98
- Unit price
- per
[Gurye Uncle Corporation] Sookboonjengi Bibimbap Mix 40g You can easily cook Sookboonjengi bibimbap by putting all the ingredients needed for sookboo bibimbap at once. Easy and nutritious Sookboojengi bibimbap It was made in a nature-friendly way in Gurye, where Jiri Mountain and the Seomjin...- $8.98
-
- $8.98
- Unit price
- per
-
[Migagulbi] Steamed Barley Yellow Croaker 160gVendor: 냉동
- $16.49
-
- $16.49
- Unit price
- per
[Migagulbi] Steamed Barley Yellow Croaker 160gBarley yellow croaker, fermented in barley, has an attractive savory taste and chewy texture the more you chew. Steamed barley oysters from Beopseongpo, Yeonggwang, Jeollanam-do, the home of galbi, also boast a unique flavor. It is steamed barley curd, a...- $16.49
-
- $16.49
- Unit price
- per
-
[Younggwang Rice Cakes] Chewy Ramie-Rice Cake (Plain) 400gVendor: 냉동
- $6.49
-
$6.49 - $6.49
- Unit price
- per
[Younggwang Rice Cakes] Chewy Ramie-Rice Cake (Plain) 400g A special Yeonggwang product made of 100% Korean ramie leaves and rice. Item Specialty Checkpoint 1. This rice cake is great for snacks and meals due to its unique subtle scent and chewy texture. 2. The rice cake...- $6.49
-
$6.49 - $6.49
- Unit price
- per